GİZLİLİK POLİTİKASI

 

İşbu Gizlilik Politikası, (Cosmotix tarafından satışı yapılacak ürünlerin, satışına ilişkin tüm hususları içeren www.cosmotix.com.tr adresindeki) Cosmotix internet sitesi'ne ilişkin gizlilik politikasını kapsamaktadır. İş bu Gizlilik Politikası Web Sitesine erişen kişilerin sitede üye kaydı oluşturması ile birlikte yürürlüğe girmiş olacaktır.

 

İşbu Gizlilik Politikası Yeşil Ilgaz Kozmetik L.T. Şirketi ("Cosmotix")'e ait web sitelerinde ki Kullanıcıları kampanya ve özel hizmetlerden yararlandırmak amacıyla Kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması, işlenmesi ve saklanmasına ilişkin hükümleri içermektedir. İş bu Gizlilik Politikası hükümleri Cosmotix’e ait web sitesine nasıl erişim sağlandığına bakılmaksızın (bilgisayar, cep telefonu, tablet, TV vb. araçlar) uygulanacaktır. Cosmotix İşbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Web Sitesi'nde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Cosmotix’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri sitede yayınlandığı tarihte geçerli olacaktır.

 

Kullanıcıların Bilgilerine Erişilmesi

Kullanıcılar site üzerinden sipariş vermek için yeni üye kaydı oluşturduklarında, kullandıkları kişisel bilgileri (telefon numarası, e-posta adresi, teslimat adres vb.) Cosmotix hizmetlerinin sağlanması amacıyla kayıt altına alınacaktır. Kullanıcıların ödeme sırasında kullandıkları kredi veya banka kartı bilgileri ilgili bankalara ait web sayfaları üzerinden iletilmektedir, bu nedenle Cosmotix Kullanıcının kart bilgilerine hiçbir şekilde erişemez ve bu bilgileri depolayamaz. [3D Secure Sanal Pos sistemi kullanılmaktadır.]

 

Cosmotix, Kullanıcıların bilgilerini; sipariş detayları, kampanya duyuruları, Kullanıcı bilgileri güncelleme vb. içerikleri bildirmek amacıyla kayıt altında tutar. Kullanıcılar tarafından girilecek ve sistemde kayıtlı tutulacak kullanıcı bilgileri başka amaçlarla kullanılmayacaktır. Web Sitesi işlemlerinin gerçekleştirildiği sayfalar SSL sertifikası ile korunmakta olup kullanıcı bilgileri Cosmotix tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve işbu Gizlilik Politikası uyarınca gizli tutulacaktır.

 

Toplanacak Bilgiler

Cosmotix Web Sitesi'ne erişimin sağlandığı cihaza özel bilgiler, Üye kayıt bilgileri, Web Sitesinde bulunma zamanı ve süresi, Web Sitesi içerisinde kullanılan arama sorgulamaları ve gezinilen sayfalar, Kullanıcı konum bilgileri,

 

Bilgilerin Kullanılması

Web Sitesi'ne giriş yapıldıktan sonra Web Sitesi aracılığı ile alınacak her türlü bilgi Cosmotix tarafından aşağıdaki amaçlara hizmet etmek üzere kullanılacaktır.

 

a) Kullanıcıların kampanyalar hakkında bilgilendirilmesi;

b) Ürün tanıtımları hakkında bilgi mesajı gönderilmesi; c) Çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak ve müşteri kitlesi oluşturmak; d) Özelleştirilmiş reklamlar ve promosyon amaçlı bildirimler gönderilmesi; e) Kullanıcılar'ın alışveriş bilgilerinin sorgulanması; f) Ürün ve hizmetlerle ilgili görüş alınması ve müşteri anketleri yapılması; g) Web Sitesi hizmetlerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesi anlamında çalışmalar yapılması; h) Kullanıcıların Web Sitesi kapsamındaki hizmetlerden yararlanabilmesi;

 

Bilgilerin Paylaşılması

Cosmotix, Web Sitesi kapsamında edindiği Kullanıcı bilgilerini, kanunun öngördüğü bir zorunluluk dolayısıyla, kamu yararına veya resmi olarak bir görevin yerine getirilmesi amacıyla, hukuki ve cezai bir soruşturma ve kovuşturma kapsamında, Kullanıcıların veya başkasının hayatını veya beden bütünlüğünü korumak ve ilgili yasal düzenlemelerde sayılan hukuka uygunluk hallerinde adli kurumlar veya diğer devlet kurumları veya üçüncü kişilere açıklayabilir.

 

Cosmotix, Kullanıcı'ların bilgilerini saklamayı, gizli tutmayı, güvenliğini sağlamayı, yetkisiz kullanılmasını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı taahhüt etmektedir. Cosmotix’in gerekli bilgi güvenliği için gereken tüm önlemleri almasına karşın, Web Sitesi'ne ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda, Cosmotix’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

Güvenlik

Cosmotix, Web Sitesi kullanımı kapsamında toplanılan bilgileri gizli tutmak ve güvenliğini sağlamak için makul fiziksel ve teknik tedbirleri almıştır fakat hiçbir web sitesinin, bilgisayar sisteminin, internet iletiminin veya kablosuz bağlantının tamamen güvenli olmadığının bilinmesi ve Web Sitesi kullanımının bu bilinçle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Marka ve Telif Hakkı

Yeşil Ilgaz Kozmetik L.t. Şirketi adına kayıtlı Cosmotix ve diğer kayıtlı marka ve eserlerin (Web Sitesi kapsamındaki; tasarım, metin, html kod ve diğer tüm kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm elemanlarının) izinsiz kullanılması, çoğaltılması, kopyalanması, depo edilmesi ve kanuna aykırı diğer bütün haller, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca Kullanıcı'nın sorumluluğuna yol açar. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle Cosmotix Marka ve Logosu'nun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Kullanıcı'ların işbu madde hükmüne aykırı davranması durumunda, Cosmotix bu durumun düzeltilmesini Kullanıcı'dan talep edebileceği gibi dilerse Kullanıcı'ya önceden haber vermeksizin Kullanıcı'nın üyeliğini geçici veya kalıcı olarak iptal edebilir ve yasal yollara başvurabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR